Bělehradská 118, Praha 2 Tel.: 222 522 322 darkovka@darkovka.cz

Nastal správný čas pro nákup čaje.Nastal správný čas pro nákup čaje.

Sychravé dny jsou tu. A čím se lépe zahřát než výborným a samozřejmě kvalitním šálkem čaje.  Blahodárné účinky čaje jsou dnes už známé, přesto se objevují další nové studie, které některým druhům čaje přisuzují až zázračné působení na náš organismus.

Proto, pokud hledáme vhodný dárek, nyní je správná doba sáhnout po kvalitním čaji. Většina z nás má čaj spojený s chvilkami pohody a klidu (to se samozřejmě slučuje s celou východní kulturou, která je s čajem úzce propojená).

Je dobré připomenout i zdravotní účinky pití čaje:

Je prokázán pozitivní vliv na kardiovaskulární systém. Pravidelné pití čaje snižuje riziko infarktu, aterosklerózy a také snižuje hodnotu „špatného cholesterolu“. Hovoří se i o schopnostech čaje snižovat hladinu cukru v krvi. Dále se konzumace čaje spojuje s prevencí proti rakovině, v této záležitosti se vyzdvihuje hlavně zelený čaj. Čaj je zdrojem fluoru, který chrání zubní sklovinu a také flavonoidů, které zabraňují vzniku zubního plaku. Čaj má protizánětlivé účinky a pomáhá proti artritidě. U starších žen čaj zase snižuje riziko osteoporózy. Pak je zde samozřejmě celá řada účinků, které známe a jež jsou také hlavním důvodem, proč čaj pijeme. Kofein má prokazatelně stimulující efekt. V čaji se nevyskytuje volně, ale ve vázané formě (thein), díky kterému působí tyto stimulující účinky postupně a na rozdíl od kávy i déle vydrží. Takže pokud se potřebujeme soustředit a být více pozorní, je určitě lepší zvolit čaj. Je zde samozřejmě ještě celá řada pozitivních věcí, na které v souvislosti s čajem nesmíme zapomenout, Mezi ty nejdůležitější patří pozitivní vliv na paměť. Thein také pomáhá bojovat s virózami a infekty, takže blahodárně působí na naši imunitu. A samozřejmě musíme zdůraznit hlavní důvody, proč si čaj kupujeme. Kromě toho, že nás v nadcházejících studených dnech ohřeje a uvolní zkřehlé prsty, teplem pohladí i celé naše tělo a samozřejmě nám pomáhá dodržovat pitný režim, také SKVĚLE CHUTNÁ. A pak už jen záleží na Vašich chuťových buňkách, protože na naší prodejně naleznete jak nejkvalitnější sypané zelené a černé čaje, tak i klasické sáčkové s exotickými příchutěmi pro ty, kteří chtějí mít svůj čaj vždy rychle připraven v kteroukoliv denní dobu. Pro ty nejnáročnější zákazníky máme k dispozici různé degustační čajové sety a dárkové kazety. A pokud chcete dárek opravdu kompletní, vyberte si i některý z našich krásných hrnečků. Prohlídněte si náš katalog, nebo se zastavte na naší prodejně, určitě si vyberete, budeme se na Vás těšit.

Inspirujte se aktuální nabídkou:

http://www.darkovka.cz/katalog/caj-pro-kazdou-prilezitost

 

Vaše Dárkovka


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.