Bělehradská 118, Praha 2 Tel.: 222 522 322 darkovka@darkovka.cz

Pomáhejte s námi:-)))Blíží se advent a ním i čas, kdy se více zamýšlíme nad smyslem života, nad vztahy, vzpomínáme a také děláme plány do budoucna. Někdo se právě nachází ve šťastné fázi života, kdy drží všechny trumfy ve svých rukách (a možná o tom ani neví).Jiný každý den bojuje za lepší budoucnost pro sebe a své blízké. V našich životech je mnoho proměnných, ale v podstatě je jen na nás s jakou energií dokážeme čelit všemu, co nás potká. Jsou mezi námi lidé, kteří si jako své poslání zvolili pomáhat. Je pár organizací, kterým věří celý náš tým Dárkovky a chceme přidat svou "trošku do mlýna." 

Ne každý může přispět finančně či materiálně, někdy stačí mnohem méně. Jsou maličkosti, které zvládne každý z nás bez rozdílu. Třeba úsměv na cizího člověka ve výtahu, malá pomoc mamince s kočárkem, když se snaží dostat do autobusu. Sebrat drobnou minci, která odskočí cestujícímu při nákupu jízdenky. Pustit před sebe starou babičku, co za námi stojí ve frontě a sotva udrží těžký košík. Uvolnit místo v tramvaji té paní, co vypadá, že si pod svetr nacpala fotbalový míč. Kopnout do balonu, který se vám zakutálí pod nohy a malý kluci se stydí pro něj přiběhnout. Nebo také poděkovat své mámě, že ten nedělní oběd byl úplně epesní. Tátovi pochválit nově natřený plot, protože i když je ta barva úplně příšerná, makal na tom tři dny. A když se do toho pustíte s vervou, vzpomeňte si i na tu nepříjemnou kolegyni z práce, co se pořád mračí a stěžuje si na celý svět a kupte jí nějakou dobrou čokoládu.....třeba se něco změní. Protože každá maličkost, každý krok správným směrem, každé jemné zamávání motýlími křídly, může změnit svět. Určitě ne hned, ale dobré věci se nikdy nedějí osamoceně, vždy mají tendenci se na sebe nabalovat jako sněhová koule, když stavíte sněhuláka. Začne se s málem a nakonec tu váhu ani sami nemůžete unést, a pak se k vám někdo přidá a pomůže. Pořádného sněhuláka také nepostavíte sami:-))

Zde malá inspirace, komu můžete pomoci.

FANDI MÁMÁM

Projekt pro maminky samoživitelky:

Nedáváte finance, ale přispíváte konkrétní věcí konkrétní mamince. Díky tomu, že celý projekt řídí moderátorky TV Barrandov, můžete sledovat přímo na televizních obrazovkách jak konkrétní věci pomáhají a dozvíte se podrobnější info o těžkých osudech maminek, které do projektu vstoupily. Dárkovka kromě jiného chystá pro všechny maminky překvapení. Budeme Vás informovat, jakou měly rodinky radost.

http://www.fandimamam.cz/

fandi.png

DOBRÝ ANDĚL

Pomoc konkrétním rodinám:

Této organizaci přispíváme už od roku 2014. Pomáháme rodinám, které se dostanou do finanční i sociální tísně díky závažnému onemocnění. Líbí se nám i možnost, že si můžeme ověřit, kdo peníze dostává i jak s nimi nakládá.

https://www.dobryandel.cz/

dobry andel.png

FOR HELP

http://www.forhelp.cz/

ForHelp71.png

Pomoc dětem a lidem s autismem:

Osvěta ohledně autismu. Vznikl také úžasný projekt "Mazlení s koníkem", kdy se autistické děti setkávají s koňmi přímo ve stájích, což jim velmi pomáhá. Velkým cílem spolku je vybudovat komunitní centrum pro rodiny, kde se v nějaké formě vyskytne autismus, protože právě podpora je to nejdůležitější.

 

Pomáhejme si, ale nezapomínejme ani na to, že základem je mít rád sám sebe. Abychom lásku mohli upřímně předat dál, musíme jí sami v sobě cítit.

Přejeme krásný advent a budeme se na Vás těšit u nás na prodejně.

Vaše Dárkovka

 

 

 

 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.